1 grudnia uczniowie klasy 2c wraz z opiekunkami – p. Sylwią Kusak i p. Krystyną Bogacz –   udali się do Muzeum Obozowego w Oświęcimiu.

Odwiedzając zarówno KL Auschwitz I, jak i KL Birkenau (Auschwitz II), mogliśmy osobiście zetknąć się z historią, której uczymy się na co dzień w szkole. Dzięki pani przewodnik poznaliśmy szczegóły hitlerowskich zbrodni i dowiedzieliśmy się rzeczy, których wcześniej nie byliśmy świadomi. Odwiedziny w Muzeum Obozowym oraz zwiedzanie baraków zwiększyły naszą świadomość i poszerzyły wiedzę na temat zagłady europejskich Żydów. Przejście przez autentyczny teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady było nie tylko cenną lekcją historii, ale też ważnym osobistym doświadczeniem. Udało nam się zobaczyć najważniejsze obiekty, dowiedzieć się, jak wyglądało codzienne życie w obozie oraz z jakim okrucieństwem spotykali się więźniowie.

Osobiste zagłębienie się w historię i przestrzeń Auschwitz stawia po powrocie przed każdym z nas wiele niepokojących pytań.

Uczniowie klasy 2c