W piątek, 08.11.2019 r., klasy 2h i 2g uczciły Święto Niepodległości apelem, w którym wzięli udział profesorowie i uczniowie naszej szkoły.

Tradycyjnie ten dzień to w Wyspianie również ceremonia przekazania sztandaru szkolnego młodszym rówieśnikom. Wydarzenie uzupełniała dziś wyjątkowa ekspozycja historycznego sztandaru sprzed II wojny światowej.

Program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 2h obejmował wartościowe myśli ważnych dla ojczyzny osobowości, m.in. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wojciecha Korfantego, Józefa Tischnera i wielu innych. Uczniowie chcieli podkreślić tym wyborem, że dzisiejsze pokolenie jest im wdzięczne za walkę o niepodległość i możliwość życia w lepszej wspólnocie bez cierpienia i zniewolenia.

Klasa 2g zorganizowała również ogólnoszkolny konkurs pt.: „Życzenia dla Niepodległej”, w którym każdy uczestnik został nagrodzony. Zebrano wiele niepowtarzalnych życzeń płynących prosto z serc naszych uczniów i nauczycieli. Brzmiały w nich nuta poezji i prawdziwy patriotyzm, za co szczerze dziękujemy.

Zakończmy fragmentem życzeń Oriany Piątek z klasy 3h:

 

O! Niepodległa!

Dziś, gdy świętujemy 101. rocznicę Twojej glorii…

 My jesteśmy dla Ciebie, Ukochana!!!

Głosimy suwerenność narodu umęczonego, lecz zwycięskiego.

 A głosy, dzieje Twoje, śpiewać będą

z podniesioną głową i łzami w lśniących oczach.

Aż się ich echo odbije od krańców świata

i wróci z powrotem do Ciebie…

O! Niepodległa… Żyj nam długo i w dostatku.

 

Gabriela Zajączek, kl. 2h

 

Zdjęcia: Justyna Marchewka 2h, Katarzyna Bryzek 2m i Jakub Mizera 2g.