16 grudnia w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu obradowała kapituła konkursu, która wyłoniła zwycięzców spośród najlepszych wolontariuszy i społeczników w powiecie oświęcimskim. Miło nam poinformować, że tytuł “Wolontariusza roku 2022” w kategorii młodzieżowej trafił do naszej uczennicy Zuzanny Buryan z klasy 4b! 

Zuza Buryan jest osobą wrażliwą i empatyczną, która bezinteresownie pomaga innym. Jest otwarta, życzliwa, potrafi współdziałać w zespole, lubi ludzi i potrafi ich motywować do działania. Zuzanna dostrzega osoby będące w trudnych sytuacjach i stara się im pomóc. Nie zraża się przeciwnościami i zawsze potrafi znaleźć rozwiązanie. Swoim optymizmem i energią zaraża innych.

Jej działalność wolontarystyczna to m. in.: współpraca z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej – wspiera zbiórki żywności oraz kiermasze diecezjalne; udział w akcji Pola Nadziei” – organizowała zbiórki na rzecz hospicjum w Bielsku-Białej; współpraca z fundacją „Gotowi do działania” – organizowała i wspierała zbiórki na rzecz obywateli Ukrainy i wojska, wspierała artystyczny i kulturowy rozwój społeczności lokalnej; wolontariat w WOŚP– praca w sztabie w Kętach; jest liderką rejonu Kęty/Brzeszcze w “Szlachetnej Paczce” – działa jako wolontariusz i szef, dzięki pracy Zuzy na nowo odtworzono ten rejon; promuje zdrowie oraz profilaktykę w mediach społecznościowych – projekt „Tematyka profilaktyka” rozpoczęty został w 2021 r. w ramach Olimpiady „Zwolnieni z teorii”.

Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy!