W dniach 17, 18 i 19 maja 2023 r. odbyła się kolejna wyprawa historyczna i jednocześnie wycieczka klas 1d i 1c. Ponad 40 uczniów ze swoimi wychowawcami p. Tomaszem Bąkiem i p. Krzysztofem Czerwińskim oraz pod dodatkową i troskliwą opieką pań profesorek Sylwii Kusak i Krystyny Bogacz „zdobyło” Wielkopolskę.

Poruszaliśmy się śladami pierwszych Piastów. Zobaczyliśmy i poznaliśmy miejsca wyjątkowe, na trwałe wpisane w historię, kulturę i tradycję Polaków. Dopisała nam pogoda, a wrażeń była mnóstwo. Zwiedziliśmy m. in. zamek w Łęczycy, kolegiatę w Tumie, „Mysią Wieżę” w Kruszwicy oraz rezerwat archeologiczny i łużycką osadę w Biskupinie. Oczywiście punktem kulminacyjnym wycieczki były katedry w Gnieźnie i Poznaniu. Duże wrażenie zrobiło na nas Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz monumentalne Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Pełni wrażeń, cali i zdrowi wróciliśmy do domu z przekonaniem, że kolejne wycieczki i wyprawy historyczne to tylko kwestia czasu.

Dzięki złożonemu wnioskowi uzyskaliśmy grant z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu dofinansowania wycieczek szkolnych „Poznaj Polskę” w maksymalnej kwocie 15000,- zł.

Opiekun merytoryczny wyjazdu, nauczyciel historii, wychowawca kl. 1d Tomasz Bąk