W tym roku nasza szkoła wzięła udział w Projekcie z Klasą organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Zaproponowaliśmy projekt o nazwie Escape Room – (wy)dostań się! i w głosowaniu internautów wygraliśmy granta na jego realizację. Dzięki temu w powstanie Escape Room, który swoją premierę będzie miał podczas Dni Otwartych.

Ale zanim do tego dojdzie, grupa projektowa – 11 uczniów i opiekun projektu – pojechała na wycieczkę do Escape House w Bielsku-Białej, aby dać się zainspirować, podpatrzeć, dostrzec specyficzne szczegóły tych wyjątkowych miejsc. Na miejscu zespół podzielił się na trzy grupy, aby przejść przez trzy pokoje.

Pierwszym pokojem była “Tajemnicza Posiadłość”, w której uczestnicy zostali zatrudnieni przez tajemniczą organizację Zakonu Wiecznego Blasku, aby wykraść Skarb Iluminati.

W drugim pokoju o nazwie “Ucieczka z Czarnej Perły” zadaniem było odnalezienie złota na pokładzie statku kapitana Czarnobrodego. Osoby zamknięte w pokoju musiały rzucić wyzwanie tajemnicom Czarnej Perły i po wypchaniu swoich sakw złotymi monetami uciec z przeklętego statku, zanim kapitan powróci na pokład.

W pokoju “Zimna Wojna”można przenieść się do lat 70-tych ubiegłego wieku, aby zdemaskować tajnego szpiega ze Związku Radzieckiego. Łamiąc szyfry i rozwiązując zagadkę po zagadce, trzeba było ustalić pseudonim szpiega i uciec z pokoju.

Zabawa była niesamowita. Wszystkim grupom udało się wyjść na czas.

Teraz nasza kolej. Teraz my będziemy tworzyć Escape Room. Zobaczymy, czy Wam uda się z niego wyjść!