W piątek, 30 września, odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je czwartkowa debata, podczas której kandydaci na przewodniczącego SU zaprezentowali swoje programy, a następnie odpowiadali na pytania, zadawane zarówno przez prowadzących debatę, jak i jej uczestników, czyli trójki klasowe.

,,Dlaczego postanowiłeś kandydować?”, ,,Który z punktów swojego programu uważasz za najpilniejszy do zrealizowania?”, „Jak zamierzasz zmobilizować społeczność uczniowską do działania?” – to tylko kilka z pytań, które padły tego dnia. Na koniec każdy z czterech kandydatów dostał pół minuty, by podsumować swoją prezentację i jeszcze raz zachęcić do oddania głosu właśnie na niego. Trzeba przyznać, że wszyscy kandydaci byli bardzo dobrze przygotowani, a debata przebiegła w naprawdę miłej atmosferze.

W piątek wszystkie klasy wzięły udział w tajnych wyborach, głosując na wcześniej przygotowanych kartach wyborczych, które następnie wrzucane były do opieczętowanej urny wyborczej. W wyborach wzięło udział 348 uczniów naszej szkoły. Siedem głosów uznano za nieważne, a wyniki prezentują się następująco:

  1. Kadłubicki Wiktor 214

  2. Sojka Aleksandra 61

  3. Kieda Apolonia 43

  4. Lurka Dawid 23

Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy, a także wyrażamy nadzieję, że będą współdziałać, realizując swoje programy wyborcze, by nasz Wyspian był dla nas jeszcze atrakcyjniejszy i by wszyscy czuli się tu dobrze.

Wanesa Sędziak