W środę 26 lutego pod opieką profesorów p. Krzysztofa Czerwińskiego i p. Andrzeja Dżonia cała nasza klasa IIg udała się na Wydział Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.

Zajęcia w ramach Chmury odbywają się w co drugą środę, zazwyczaj są one przeprowadzane w sposób wirtualny. W programie tym udział bierze 7 szkół z całego województwa i każda z nich ma możliwość zobaczenia wykładu na żywo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nasza szkoła skorzystała z tej opcji, więc wcześnie rano udaliśmy się do Krakowa. Na miejscu wzięliśmy udział w półtoragodzinnych zajęciach, których tematem przewodnim było wykorzystanie złotych liczb w obliczeniach geometrycznych. W czasie wykładu dowiedzieliśmy się wielu przydatnych rzeczy związanych z naszym przedmiotem kierunkowym. 

Możliwość wysłuchania nie tylko samego wykładu, ale także zobaczenia budynków uniwersyteckich była dla wielu z nas doświadczeniem nowym i wyjątkowym. Wyjazd ten pozwolił zobaczyć namiastkę  życia studenta matematyki na UJ, tym samym zachęcając niektórych uczniów do wyboru takiej ścieżki kariery po ukończeniu liceum. Liczymy w przyszłości na więcej takich wycieczek edukacyjnych, które pomogą nam w wyborze ciekawego kierunku studiów. 

Martyna Pająk, IIg