Życie to czas nieustannych zmian, często fundamentalnych, zamykających pewien rozdział. 28 kwietnia tego roku dla wszystkich klas maturalnych zakończyła się pewna epoka – ukończyli oni edukację w naszym liceum.

Szkoła nie tylko kształci, ale i wychowuje, pozwala nawiązać przyjaźnie aż do grobowej deski, formuje nasz światopogląd i niektórzy spędzają w niej najlepsze chwile swojego życia, toteż rozłąka z nią z pewnością dla wielu była niełatwa. Mimo to upływu czasu nie da się zatrzymać, więc musieli przejść nad tym do porządku dziennego.

Uczniowie klasy 3ab, chcąc godnie pożegnać swoich starszych kolegów, zorganizowali akademię, która miała to zapewnić. Rozpoczęła się ona od uroczystego pożegnania absolwentów przez dyrekcję i wręczenia nagród wyróżniającym się uczniom.

Następnie można było wysłuchać krótkiego koncertu gry na skrzypcach, po którym rozpoczęła się część artystyczna. W jej ramach przedstawiono w nieco żartobliwy sposób szkolną lekcję, na której ogłaszano wyniki próbnych matur. Uczniowie, zaniepokojeni zbliżającym się głównym egzaminem, brali sobie te rezultaty do serca. Jeden z nich niestety nie osiągnął zbyt wysokiego wyniku, nie zaliczyłby, gdyby oceniać kryteriami maturalnymi, i zaczął obawiać się o swoją przyszłość. Za radą koleżanki z klasy udał się do wróżki, która uspokoiła go, twierdząc, iż poradzi sobie z nadchodzącym wyzwaniem.

Później rozpoczęła się gala wręczenia ,,odwróconych Staśków”. Rozdano nagrody w 10 kategoriach bazujących na postaciach z bajek oraz jednej dodatkowej, której postać z bajki nie została przypisana ze względu na fakt, iż zostałaby przez nią przyćmiona.

Oto one: ,,Shrek i Fiona’’, ,,Śpiąca Królewna’’, ,,Książę z bajki’’, ,,Herkules’’, ,,Bella’’, ,,Merida’’, ,,Mistrz’’, ,,Wróżka Chrzestna’’, ,,Kłapouchy’’, “Król Julian”, ,,Gwiazda Wyspiana’’.

Na zakończenie wszystkim maturzystom zostały złożone serdeczne życzenia. Życzono im dobrych wyników w nadchodzących maturach, radości, trwałości zawartych w szkole przyjaźni, spełnienia w przyszłej pracy, spotkania na swojej drodze życzliwych i wartościowych ludzi i, co chyba najważniejsze, spełnienia wszystkich marzeń.

Bez wątpienia otwiera się teraz nowy etap w życiu wszystkich czwartoklasistów. Pójdą oni w różne strony, spotkają wiele różnych przeciwności i stawią czoła wielu problemom. Wszyscy wierzymy jednak, iż poradzą sobie doskonale na nowej drodze życia.

W imieniu klasy 3ab

Patryk Hoder