Weekend 23 i 24 Listopada uczniowie naszej szkoły wraz z Panem prof. Maciejem Hejnowiczem spędzili na wyjeździe na polskie uczelnie w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Zajęcia z przedmiotów takich jak: chemia, fizyka, matematyka, informatyka, języki obce, przedsiębiorczość i wiele innych, odbywały się na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.
W piątek wieczorem wyruszyliśmy do Krakowa, gdzie każdy przesiadł się do autobusu którym wraz z uczniami z innych szkół oraz opiekunami pojechał do miejsca noclegu. Tam koordynatorzy wyjazdu przedstawili się i przekazali nam plany na każdy dzień.
W sobotę, spożylismy wspólne śniadanie, następnie autokarem udaliśmy się na swoje uczelnie aby rozpocząć pierwszy etap zajęć. Na warsztatach z chemii syntetyzowalismy aspirynę, biolodzy robili preparaty, matematycy rozwiązywali zadania i wyprowadzali wzory, poligloci ćwiczyli wymowę i używali języków obcych w praktyce. Po południu nadszedł czas na spacer i zwiedzanie miasta. Wieczorem wszyscy zmęczeni, ale usatysfakcjonowani udali się na kolację.
Ostatni dzień wyjazdu spędziliśmy na porannych wykładach i dalszej części warsztatów, po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Kęt.
Projekt Małopolska Chmura Edukacyjna od 2014 roku daje uczniom możliwość poznania jak funkcjonuje uczelnia wyższa. Z pewnością każdy podczas tego weekendu poszerzył swoją wiedzę z interesującej go dziedziny i zawarł nowe przyjaźnie.
Alicja Baraniecka, klasa IIp