W środę 15 marca uczniowie klas 3c i 4c mieli okazję uczestniczyć w Targach Edukacji i Pracy zorganizowanych w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.

Celem targów zorganizowanych przez instytucje powiatu oświęcimskiego było wdrożenie młodzieży w proces planowania swojej przyszłości zarówno pod kątem kontynuacji edukacji, jak i kariery zawodowej. Dzięki przeprowadzonym na miejscu wykładom dowiedzieliśmy się, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jakich potencjalnych pytań możemy spodziewać się na takiej rozmowie i co zrobić, aby przebiegła ona bezstresowo. Uzyskaliśmy także wskazówki odnośnie poprawnego napisania CV oraz listu motywacyjnego, potrzebnych w aplikowaniu do wybranych miejsc pracy.

W czasie trwania targów na korytarzach uczelni mogliśmy zwiedzić stoiska, przy których przedstawiciele uczelni oraz szkół ponadpodstawowych mieli okazję zaprezentować się i zachęcić młodych ludzi do dalszego kształcenia w różnych kierunkach.

Był to wyjazd, który wzbogacił nas o dodatkową, niezwykle przydatną wiedzę i z pewnością ułatwi nam podjęcie decyzji dotyczących dalszej drogi kształcenia. Dziękujemy pani wicedyrektor Magdalenie Krystian za zorganizowanie wyjazdu, a p. prof. Gabrieli Cpak za sprawowaną nad nami opiekę.

Zuzanna Młynarska – Mazur