Dobiega końca pierwszy semestr, czas więc na podsumowanie  działalności Szkolnego Koła Wolontariatu w tym półroczu.

Jesienną aktywność rozpoczęliśmy od pomocy małemu Oliwierowi, choremu na SMA. Z udziałem całej społeczności szkolnej włączyliśmy się dwukrotnie w pomoc chłopcu. Dzięki zaangażowaniu wszystkich klas przygotowaliśmy kiermasz pachnących, różnorodnych ciast. Imponujący zysk przekazaliśmy w znacznej większości na leczenie Oliwiera.

W kolejnym etapie pomocy zbieraliśmy akcesoria i ozdoby świąteczne, które następnie zostały spieniężone na przedświątecznym kiermaszu.

Część zysku z kiermaszu ciast umożliwiła nam zakup podstawowych akcesoriów świątecznych na warsztaty robienia stroików świątecznych. Warsztaty te były bardzo ważnym elementem podczas naszej wizyty w Dziennym Domu “Senior – Wigor”. Spotkanie pensjonariuszy z wolontariuszami przebiegało w bardzo radosnej, pełnej pozytywnych emocji atmosferze, wypełnionej wzajemnymi rozmowami i śpiewem kolęd.

Pamiętamy również o bardziej potrzebujących. W ramach akcji UNICEF wsparliśmy dzieci z Afryki, kupując szczepionki przeciw gruźlicy, taśmy do mierzenia obwodu ramienia oraz skakanki i piłki do kosza. Zawsze warto pomagać.

Członkowie Koła Wolontariatu