28 października, w ramach ministerialnej akcji “Szkoła pamięta 2022”,  z okazji nadchodzącego dnia Wszystkich Świętych uczniowie klasy 1c pod opieką prof. K. Czerwińskiego udali się na groby zmarłych nauczycieli naszej szkoły. W ten sposób od wielu lat podtrzymujemy tradycję odwiedzania mogił zmarłych profesorów Liceum.

Przedstawiciele szkoły odwiedzili groby m. in. Władysława Droździka  (dyrektora, nauczyciela języka polskiego), Mariana Królickiego (nauczyciela geografii i dyrektora szkoły), Mieczysława Gugulskiego (nauczyciela wychowania fizycznego), Szczepana Gajewskiego (dyrektora szkoły), Mariana Tracza (nauczyciela prac technicznych), Bogdana Koniora  (nauczyciela wychowania fizycznego), Marii Dudek (nauczycielki wychowania fizycznego), Magdaleny Jaremi – Dźwigoń (nauczycielki przysposobienia obronnego), a także Mariana Zielińskiego, Olgi Chylowej i Feliksa Dyczkowskiego. Na ich grobach uczniowie zapalili przygotowane przez panie dyrektor znicze.

Nauczyciele, znani dziś jedynie z opowieści, kształcili młode pokolenia, wpajali nie tylko wiedzę, ale też wartości. Swoją mądrością dzielili się nie tylko z uczniami, ale również z innymi nauczycielami, współpracownikami. Byli świadkami rozwoju i dorastania niektórych z obecnych profesorów naszej szkoły. Szkolne tradycje, które dzisiaj mamy, są ich zasługą. Pielęgnowanie ich pamięci to okazywanie szacunku i wdzięczności za to, co pomogli osiągnąć ówczesnej młodzieży. Dlatego pamiętamy i dziękujemy.

I LO w Kętach