W piątek 10 listopada uczciliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczną prowadzili uczniowie klasy 1f pod opieką wychowawczyni p. Agnieszki Bieniasz – Majdak, natomiast scenografię i oprawę zewnętrzną przygotowali uczniowie klasy 2f z wychowawcą p. Tomaszem Wróblem.

Dwa tygodnie przed akademią każda z klas otrzymała link do podkładu muzycznego jednej z pieśni patriotycznych, które wkomponowane były w montaż słowno-muzyczny pt. ”Śpiewamy dla Niepodległej”. Próby śpiewu na godzinach z wychowawcami nie poszły na marne – wszyscy uczniowie aktywnie włączyli się w przebieg akademii. Pieśni i piosenki z tamtych lat prowadziły nas przez historię, która przypomniała o cenie, jaką zapłacili nasi przodkowie za wolność Ojczyzny.

Ponadto, podczas akademii dla klas trzecich i czwartych, miało miejsce przekazanie sztandaru nowemu pocztowi sztandarowemu, który złożył ślubowanie i przejął tak zaszczytną rolę, jaką jest reprezentowanie naszej szkoły podczas najważniejszych uroczystości. Opiekun, p. Wacław Front, zatroszczył się o przygotowanie uczniów do tego wydarzenia. Dziękujemy poprzedniemu pocztowi sztandarowemu i prosimy nowy, aby nadal nas tak pięknie reprezentował.

Uczniowie klas 2f i 1f