Uczniowie klas czwartych I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach sobotę 27 stycznia spędzili wyjątkowo. Począwszy od intensywnych przygotowań kreacji i fryzur, a skończywszy, bawiąc się na parkiecie. Nie było wśród nas osoby, która nie czekałaby na ten dzień z niecierpliwością i ekscytacją.

Bal przedmaturalny, zwany również studniówką, odbywa się na około sto dni przed egzaminami maturalnymi. Korzenie polskiej studniówki sięgają początku XX wieku, a tradycja ta nieprzerwanie kultywowana jest do dziś. Pierwszym tańcem rozpoczynającym bal jest polonez – polski taniec narodowy, dawniej zwany również dworskim. Tegoroczni maturzyści kęckiego liceum również zatańczyli poloneza, w klasycznym uroczystym stylu inaugurując magiczny wieczór, przepełniony wieloma emocjami i wspomnieniami czterech wspólnie spędzonych lat.

Cieszyliśmy się w ten wyjątkowy wieczór obecnością pani dyrektor Anny Zielonki, pani wicedyrektor Magdaleny Krystian, naszych wychowawców, nauczycieli, rodziców i oczywiście kolegów i koleżanek. Rozmowom przy stołach nie było końca, śmialiśmy się na wspomnienie wspólnych wycieczek i wszystkich chwil spędzonych razem. Płakaliśmy na myśl o tym, że błogie licealne czasy już nigdy nie powrócą. Tańczyliśmy i śpiewaliśmy do białego rana. Kochaliśmy tych ludzi, których przyszło nam spotkać, tę muzykę, która głośno wybrzmiewała z głośników. Kochaliśmy nawet odciski na stopach powstałe od niewygodnych obcasów. Ten magiczny sobotni wieczór zdecydowanie był przepełniony miłością, ale nie romantyczną, tylko taką prostą, chwilową, ale definitywnie szczerą.

Dziękujemy za ten wspólnie spędzony piękny czas.

W imieniu maturzystów – Zuzanna Młynarska-Mazur, kl. 4c