We wtorek 26 października w naszej szkole zagościło Stowarzyszenie Amazonek z Brzeszcz. Jest to stowarzyszenie, do którego należą kobiety po przejściu raka piersi, w trakcie walki z nim bądź kobiety chcące wspomóc grupę wojowniczek. Nasza szkoła gościła tego dnia trzy amazonki: panią Krystynę – prezeskę stowarzyszenia, panią Alicję oraz panią Elżbietę.

Klub Amazonek został założony wiosną 2002 roku przez panią Alicję Matusiak oraz amazonkę Beatę. Członkinie klubu osiągają mnóstwo sukcesów, wspierają siebie nawzajem, razem walczą.

Dziewczęta z klas drugich miały okazję posłuchać historii pań ze Stowarzyszenia. Dowiedziały się również, jak wykryć u siebie jakieś zmiany. Najlepszą metodą na zdiagnozowanie samej siebie jest metoda OO. Pierwsze O – obejrzyj, drugie O – obmacaj. Jeżeli zauważymy lub poczujemy coś niepokojącego, należy natychmiast udać się na badanie piersi. Wcześnie wykryty nowotwór będzie łatwiej zwalczyć. Dzięki rozmowie dowiedziałyśmy się, jak ważne jest badanie siebie. Nie tylko piersi, ale całego ciała.

Spotkanie pokazało nam, jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie, profilaktyka i regularne badania. Amazonki to bardzo silne i waleczne kobiety. Dziękujemy za pokazanie nam, jak ważne są profilaktyka i leczenie. Dziękujemy paniom Sylwii Kusak i Krystynie Bogacz za zorganizowanie nam tego spotkania.

Zuzanna Młynarska Mazur, kl. 2 c