30 stycznia br. klasy humanistyczne – 1d, 2d i 3d – miały przyjemność uczestniczyć w wyjeździe na warsztaty do Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku – Białej.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy wysłuchaniem wykładu, prowadzonego przez mgr. Mariusza Kulińskiego, prodziekana Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych. Z wykładu „Młodzi a policja – prawa i obowiązki” dowiedzieliśmy się nie tylko tego, po co jest nam prawo, ale też bliżej poznaliśmy prawa i obowiązki nasze oraz policji. Następnie przeszliśmy do sali kryminalistycznej, w której nauczyliśmy się różnicy między kryminalistyką a kryminologią. Miłą pamiątką pozostałą po wykładzie były daktyloskopijne odciski naszych dłoni. Interesującym zwieńczeniem wyjazdu było wypróbowanie strzelania laserowego na strzelnicy. Warsztaty były niezwykłym doświadczeniem, a wspomnienie ich na pewno zostanie na długo w naszej pamięci.

Bardzo dziękujemy pani dyrektor Annie Zielonce za zorganizowanie tego poszerzającego horyzonty wyjazdu. Dziękujemy też pani prof. Sylwii Kusak za sprawowanie nad nami opieki.

W imieniu uczestników

Brygida Ślęczka z klasy 2d