W dniach 5-6 czerwca w Niepokalanowie odbył się finał 27. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej “Civitas Christiana”. Finaliści musieli wykazać się wiedzą biblijną z Księgi Powtórzonego Prawa i Listu do Hebrajczyków. Zakres merytoryczny etapu ogólnopolskiego obejmował treść tych ksiąg Pisma Świętego wraz ze wszystkimi wprowadzeniami, przypisami, komentarzami i słownikiem.

Diecezję bielsko – żywiecką i nasze Liceum, jako laureatka finału diecezjalnego, reprezentowała Oliwia Nikliborc z kl. 2 d.

Dwadzieścia lat temu wzięliśmy pierwszy raz udział w tym konkursie. Mamy w swojej historii kilku uczestników finałowych zmagań, w których Oliwia reprezentowała nas już po raz drugi, ponieważ w zeszłym roku również zdobyła tytuł finalistki.

Podczas finału organizatorzy wielokrotnie podkreślali, że “choć tylko niektórzy zdobędą indeks na wyższe uczelnie, to wszyscy z takim zasobem wiedzy mogą uważać się za zwycięzców edycji 27. OKWB”. Ze swojej strony rozszerzyłbym tę opinię na wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy przystąpili do tego ogólnopolskiego sprawdzianu znajomości wiedzy zawartej w Biblii.

Z wyrazami szacunku i uznania dla wszystkich naszych uczestników 27. OKWB –

Andrzej Dżoń