W poniedziałek 4 marca klasa 1m miała możliwość przeprowadzenia rozprawy sądowej w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie, pod okiem profesor Anny Zielonki.

Uczniowie wcielili się w przedstawicieli organu wymiaru sprawiedliwości i dzielnie stawili czoła obowiązkom płynącym z pełnionej funkcji.

Głównym celem rozprawy było ostateczne rozpatrzenie winy oskarżonego Grzegorza Markiewicza oraz wydania wyroku przez sędziego ( w tej roli Paulina Marek). Funkcji prokuratora podjęła się Dominika Jarosz, natomiast obrońcą pana Markiewicza była Aleksandra Tomasik. Krzysztof Rutkowski, który ucierpiał w zdarzeniu drogowym, oskarżył Grzegorza Markiewicza o spowodowanie tego wypadku i przyczynienie się do licznych obrażeń poszkodowanego. Podczas rozprawy sprawca bronił swojej reputacji nieskazitelnego lekarza i nie przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Ostatecznie biorąc pod uwagę dowody i zeznania świadków, sąd orzekł wyrok pozbawienia wolności na okres jednego miesiąca oraz, tytułem kary dodatkowej, zakaz prowadzenia pojazdów do lat 5.

Obecni na sali rozpraw z zainteresowaniem przyglądali się przebiegu posiedzenia.

Każdy z nas wyciągnął wnioski, które pomogą nam, gdy staniemy przed takowym wydarzeniem.