17 maja 2024 r. uczniowie  klas drugich brali udział w renowacji ławek. Jest to część projektu „Ekomobilni”, do którego nasza szkoła przystąpiła już po raz drugi. https://www.ekomobilni.edu.pl/

Zauważyliśmy, że nasza szkoła zmaga się z problemem zbyt małej ilości miejsc siedzących dla uczniów na korytarzach. Postanowiliśmy odnowić stare ławki, które kiedyś znajdowały się w naszej szkole. Zebraliśmy grupę uczniów i zabraliśmy się do działania. W celu zdobycia potrzebnych środków  Samorząd Uczniowski nawiązał współpracę z Radą Rodziców. Projekt zapewniał nie tylko integrację, czy świetną zabawę, ale również nabywanie nowych umiejętności. Akcja ta pozwoliła na ponowne wykorzystanie ławek, dzięki czemu zmniejszamy zużycie surowców, których zasoby są ograniczone. Odnowione przez nas ławki zostały pomalowane na żółty kolor, aby wprowadzać dobry nastrój w pochmurne dni.

Dziękujemy za pomoc przy realizacji projektu Radzie Rodziców w szczególności Panu Zdzisławowi Wawakowi, Dyrekcji i zaangażowanym nauczycielom.

Julia Podgórny