Życie każdego człowieka wiąże się z podejmowaniem ważnych decyzji mających znaczący wpływ na jego przyszłość. Wraz z upływem czasu wielu uczniów naszej szkoły będzie musiało wybrać uczelnię, na której kontynuować będzie swą edukację. Właściwa selekcja nie należy do prostych wyzwań, zważywszy na różne trudności wynikające chociażby z potrzeby spełnienia określonych, często wysokich progów punktowych podczas rekrutacji, toteż warto zwrócić uwagę na wszelkie możliwości mogące ułatwić nam to zadanie.

Wiele szkół wyższych organizuje olimpiady dla osób aspirujących do studiowania na nich. Uczestnik, który otrzyma dostatecznie wysoki wynik, nagrodzony zostaje pewną ilością punktów doliczanych do tych osiągniętych na maturze. Co za tym idzie, niejednej osobie ta doliczona wartość może umożliwić zrealizowanie wymagań, których nie zdołałaby spełnić bez uczestnictwa w jednym z tych konkursów.

Niedawno, 25 lutego 2024 roku, odbył się finałowy etap konkursu o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej, w którym udział brało dwóch uczniów naszej szkoły – Kacper Korpacki i Patryk Hoder – i obaj osiągnęli tytuł laureata III stopnia gwarantujący 60 dodatkowych punktów w przypadku, gdyby aplikowali na studia na owej uczelni. Gratulujemy chłopakom sukcesu i życzymy wielu podobnych osiągnięć w przyszłości zarówno im, jak i wszystkim uczniom naszej szkoły.

W przyszłym roku również odbędzie się wiele podobnych wydarzeń, o których warto pamiętać, bowiem potencjalny sukces może pozytywnie wpłynąć na realizację marzeń. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nich. Warto próbować – nie traci się nic, można tylko zyskać.

I LO