21 listopada br. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klasy 1d i 2d z autorem książek fantasy – panem Przemysławem Gąsiorkiem. Do jego dzieł należą utwory „Kanthy. Od wszelakich złych przygód…” oraz „Beskidy w mrokach dziejów”. Pisanie to jednak nie jedyne jego zajęcie – pan Przemysław Gąsiorek, z wykształcenia biotechnolog, jest też popularyzatorem chemii, fizyki, biologii i robotyki, właścicielem firmy edukacyjno-eventowej Fabryka Kreatywności w Kętach oraz od czasów gimnazjalnych mistrzem w systemach opowiadanego RPG.

Twórca ten w przystępny i interesujący sposób przedstawił proces powstawania utworu literackiego. Udzielił cennych wskazówek, jak rozpocząć pracę nad własną książką oraz podzielił się własnym doświadczeniem, związanym z pisaniem i czerpaniem inspiracji. Zachęcił też do przeczytania jego utworów, w których prawdziwe dzieje i postacie przeplatają się z fikcją literacką, lokalnym folklorem Księstwa Cieszyńskiego i Oświęcimskiego, legendami oraz wszechobecną magią. Intrygującym zakończeniem spotkania były doświadczenia chemiczne.

Wydarzenie to ukazało książki z innej perspektywy oraz stanowiło dla wielu zachętę do rozważenia pomysłu podjęcia pracy nad własnym tekstem literackim.

Brygida Ślęczka, kl. 2d