W dniu 12.06.2023r uczniowie z  klas 1b, 1d, 2b i 3c mieli przyjemność uczestniczyć w projekcie ,,Go To Dent – profilaktyka próchnicy i zębów”, – są to warsztaty prowadzone przed doświadczonych lekarzy – stomatologów, edukatorów zdrowotnych oraz specjalistów zdrowia publicznego i promocji zdrowia. 

Celem zajęć jest uświadomienie młodzieży, jak wiele czynników wpływa na możliwy rozwój próchnicy. Są to m. in.: styl odżywiania się, nieregularna profilaktyka i niedokładne bądź niepoprawne oczyszczanie jamy ustnej.

Poznaliśmy statystyki dotyczące zmagań ludzi w zróżnicowanym wieku z tą przypadłością, dowiedzieliśmy się też, jak się przed próchnicą chronić.

Wyjaśniono nam, jakich przyborów do higieny jamy ustnej używać oraz w jaki sposób się nimi prawidłowo posługiwać, tak, by nie naruszyć zębów, które wbrew pozorom są bardzo podatne na urazy oraz mikrouszkodzenia. Na sam koniec zajęć wszyscy dostaliśmy po dwa zestawy (zestaw diagnostyczny oraz do higieny jamy ustnej), by móc w domowych warunkach z nowo nabytą wiedzą zadbać o swój zdrowy uśmiech 🙂

Weronika Pasierbek, klasa 1b