17.02.2023 r. nasze liceum obchodziło Dzień Patrona – Stanisława Wyspiańskiego. Akademię z tej okazji przygotowały klasy 1e i 2b wraz z wychowawcami. Zorganizowały one również w tym dniu konkursy, w których klasy 1., 2. i 3. mogły ze sobą rywalizować. 

W pierwszej turze odbył się konkurs dla klas 1., w którym uczniowie konkurowali ze sobą w kilku konkurencjach: na początek mogli zaprezentować się uczniowie przebrani za postacie z ,,Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Jury w ocenie brało pod uwagę ilość przebranych uczniów oraz jakość strojów. W następnej konkurencji przedstawiciele klas musieli wykazać się znajomością bohaterów ,,Wesela”. Ich zadaniem było odgadnięcie postaci ze scenek, które przedstawiali uczniowie klasy 1e i 2b. Na zakończenie przedstawiciele klas zmierzyli się z quizem dotyczącym życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego.
W każdej konkurencji jury przyznawało punkty. Werdykt był następujący: 1 miejsce – klasa 1b, 2 miejsce – klasa 1d, 3 miejsce – klasa 1c, 4 miejsce – klasa 1a i 5 miejsce – klasa 1f.

W drugiej turze uczestniczyły klasy 2. oraz 3., które również brały udział w konkursie. Wyniki końcowe prezentowały się w następujący sposób: 1 miejsce – klasa 3d, 2 miejsce – klasa 3ab, 3 miejsce – klasa 3c, 4 miejsce – klasa 2c i 5 miejsce – klasa 2d.

Po zakończeniu rywalizacji został podsumowany konkurs prac plastycznych, w którym uczniowie wykonali wybrane dzieła Stanisława Wyspiańskiego. 1 miejsce zajęła Nadia Biegun z klasy 2d, 2 miejsce – Julia Włodarska z klasy 1b, a 3 miejsce – Milena Biesik z klasy 1a. Wyróżnienia otrzymały: Agnieszka Jarosz z klasy 2b, Karolina Wątor z klasy 1b i Klaudia Fabia z klasy 3c.

Wiktoria Gąsiorek, kl. 2b