Drodzy uczniowie, nasza szkoła funkcjonuje w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, która prowadzi akcję o nazwie Edukacyjna Sieć Antysmogowa. W ramach tej akcji nasza szkoła może otrzymać czujnik sprawdzający jakość powietrza, którego pomiary mogą być udostępniane wszystkim: albo lokalnie (za pomocą tablicy elektronicznej), albo powszechnie za pomocą Internetu.

 

Żeby zdobyć urządzenie do monitorowania jakości powietrza w Kętach, potrzebna jest nasza mobilizacja.

  1. W poniedziałek (13.06.) i wtorek (14.06.) na dolnym korytarzu będzie ustawiona urna, do której każdy może wrzucić karteczkę z głosem „ZA” albo „PRZECIW” wprowadzeniu monitoringu powietrza wokół naszej szkoły. Dodam, że Kęty stanowią „białą plamę” w najpopularniejszym serwisie pomiaru jakości powietrza w Polsce, czyli Airly.
  2. Należy przygotować do wtorku plakat zachęcający do zainteresowania się tym, jakim powietrzem oddychamy. Dozwolona jest każda technika (włącznie z grafiką komputerową). Szkoła ma wysłać jeden z plakatów, ale jeśli będziemy mieć wybór, zapewne będzie lepiej.

 

I tylko tyle. Wszelkie pytania i gotowe prace konkursowe w postaci pliku *.jpg (nie większego niż 6 MB) proszę kierować do Macieja Hejnowicza osobiście lub przez MobiDziennik.