Dnia 24 października uczniowie naszego liceum udali się licznym gronem do sławnej hali EXPO                  w Krakowie by zapoznać się z tegorocznymi stoiskami, spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach
no i oczywiście upolować okazję! A wybór był rzecz jasna ogromny. Targi Książki z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę osób w każdym wieku. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem ( jak co roku) ilości wydawnictw i ich ofert. Jedni starannie opracowywali swój plan wydatków żeby nie zostać bez grosza, przy czym inni rzucali się na świeży druk i przystępne ceny jak na świeże bułeczki. Po 3 godzinach wspólnego chodzenia, oglądania i kupowania uczniowie wrócili do domów zmęczeni, ale szczęśliwi z zapałem do przeczytania nowo nabytych powieści, poradników, itp. Książki te umilą wszystkim jesienne i zimowe wieczory a wspomnienie wyjazdów na Targi Książki   w liceum zostanie z nimi na długo. Podobnie jak te książki, albowiem stracony jest każdy dzień bez przeczytania choć jednej strony.

“Czasem chciałoby się móc nie myśleć i nie martwić. Jedynie trwać w błogości, bez spoglądania na świat, zatapiając się w samym sobie, słuchając szumu ciszy. Patrzeć gdzieś w dal i wiedzieć, że nie trzeba tam brnąć, spieszyć się, a jedynie marzyć”

 

Oriana Piątek, 3h