10 października uczniowie klas 3A i 3B gimnazjum udali się do Domu Kultury, gdzie odbyły się zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej KinoSzkoła. Wydarzenie rozpoczęło się pokazem slajdów, który wprowadził nas w przesłanie później obejrzanego filmu. Prowadzący rozmawiał z nami na temat sukcesu: jakie są jego definicje, jak człowiek postrzega sukces oraz czym on może być dla każdego z nas. Przytoczył  przykłady wielkich gwiazd (takich jak Elvis Presley czy Whitney Houston), by uświadomić nam, że sławne postacie, które widzimy jako ludzi sukcesu, same się za takie nie uważały. Uświadomiło nam to, że sukces w postaci ogromnej sławy może zniszczyć człowieka.

Później prowadzący zwrócił uwagę na to, że sukcesem nie musi być coś, co jest powszechnie promowane. Jako przykład pokazał zdjęcie starszego, 100-letniego mężczyzny, otoczonego liczną rodziną. Całe wydarzenie zakończyło się filmem pt. „Wicher 2”, który podsumował wcześniejszą konwersację.

Po udanym seansie obie klasy wróciły z powrotem do szkoły. Każdy z nas wyszedł z nowymi przemyśleniami, które z pewnością przydadzą nam się w życiu.

Zuzanna Szczerbowska