W czwartek 25.10.br w ramach projektu ,,Kino Szkoła” wybraliśmy się do Domu Kultury na film pt. ,,Za niebieskimi drzwiami”. Wyreżyserowany przez Mariusza Paleja obraz opowiada historię chłopca Łukasza, który wraz z mamą wybiera się na wakacje.

Nieoczekiwanie przydarza im się wypadek samochodowy. Łukasz budzi się w szpitalu, mama jest w śpiączce. Trafia pod opiekę starszej siostry mamy, która zabiera go do swojego pensjonatu i umieszcza w pokoju, należącym niegdyś do jego mamy. Akcja prowadzi chłopca przed niebieskie drzwi.Znajduje się za nimi ,,czarodziejski wymiar”, jakby zupełnie inny świat. Toksyczny kontakt z ciotką, tęsknota za mamą, samotność, brak zrozumienia bliźnich sprawiają, że bohater postanawia wybrać się w nieznaną otchłań, w której musi zmierzyć się zarówno z potężną, jak i niebezpieczną postacią. Dziecko, które nie potrafi poradzić sobie z rzeczywistością, szuka ratunku w wyobraźni.

Oglądającym film towarzyszą różne emocje. Można się wzruszyć, momentami przerazić, a także rozbawić. Film nie jest adresowany tylko do dzieci, ale także do dorosłych. Daje do myślenia, co czują osoby z niepełnych rodziny. Filmowa opowieść pokazuje, jak ważną i mocną siłą jest miłość rodzicielska.