We wrześniu 2021 roku wróciliśmy do szkoły i nasz wolontariat pod opieką pani Magdaleny Nycz i pani Anety Drabczyk zaczął znowu działać. Już na pierwszym spotkaniu dołączyło do nas wiele chętnych do pomocy osób. Dzięki regularnym spotkaniom powstały nowe pomysły, które szybko zaczęliśmy realizować.

Pierwszym z nich była pomoc schronisku dla bezdomnych zwierząt w Bielsku-Białej. Zorganizowaliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów dla czworonogów, a ich ilość przerosła nasze oczekiwania. Następnie dołączyliśmy do akcji SU „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Dzięki uczestnictwu w tzw. Chocolate Challenge i zorganizowaniu zbiórki fantów na kiermasz świąteczny zebraliśmy pokaźną sumę pieniędzy (ponad 600 zł), które zostały przekazane dla Leosia Góry, małego chłopczyka zmagającego się z ciężką genetyczną chorobą i wymagającego bardzo kosztownej rehabilitacji. Już po raz czwarty  włączyliśmy się w pomoc dzieciom Afryki, dołączając do akcji UNICEF – Prezent bez Pudła. Zakupiliśmy rzeczy o łącznej wartości 125 zł, a w wybranym zestawie znalazły się: 100 sztuk saszetek ORS, 300 saszetek mikroelementów w proszku, 20 dawek szczepionek przeciwko gruźlicy oraz 1000 tabletek Paracetamolu. Cała ta akcja została sfinansowana z funduszy zbiórki makulatury, którą przeprowadziliśmy jeszcze przed pandemią. Musimy również wspomnieć, że w tym roku z okazji Dnia Wolontariusza, czyli 5 grudnia, dostaliśmy podziękowanie od fundacji DKMS. Kilka lat temu włączyliśmy się w akcję pozyskiwania potencjalnych dawców szpiku kostnego. Możemy pochwalić się wielkim sukcesem, ponieważ mamy już prawdziwych dawców, czyli ludzi, którzy postanowili podzielić się z potrzebującymi tym, co najcenniejsze, dając im tym samym szansę na życie.

Jak można zauważyć, zrobiliśmy już bardzo dużo, a mamy zamiar jeszcze więcej. Dołączcie do nas!!! Im więcej rąk do pomocy, tym więcej jesteśmy w stanie zrobić.

Wolontariuszki: Malwina Jura i Hanna Płonka, kl.3c