W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły włączyli się w pomoc 16-miesięcznemu Leonowi. Leoś potrzebuje pieniędzy na kosztowną rehabilitację, której refundowane są jedynie dwie godziny. Efekty przynosi dopiero siedem godzin oraz dodatkowe ćwiczenia w domu. Tylko dzięki temu widoczne są niewielkie postępy w rozwoju chłopczyka, który choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną oraz opóźnienie psychoruchowe. Nie wiadomo również, w jakim stopniu i czy w ogóle widzi.

Nasza szkoła zaangażowała się w pomoc dla Leosia. Do 13 grudnia trwa zbiórka na kiermasz świąteczny w Andrychowie, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc Leosiowi.
Zostaliśmy nominowani do Chocolate Challenge. Ta akcja jest również związana z pomocą dla chłopczyka. Chętni uczniowie naszej szkoły zebrali się, by wspólnie zatańczyć ten taniec, w ten sposób dokładając swoją cegiełkę. W tym samym dniu istniała również możliwość wpłacenia dowolnego datku.

Każdy z nas może pomóc Leosiowi. Możemy zostawić rzeczy, kupione lub zrobione własnoręcznie, na sprzedaż na kiermaszu lub wpłacić pieniądze przez internetową zbiórkę. Chłopczyk potrzebuje naszej pomocy i naszego wsparcia. Nawet drobnym gestem możemy zmienić czyjś los.

Aleksandra Kunicka, kl. 3d