articles: brydzysci.JPG

W  tym roku zaczęliśmy w szkole naukę gry w brydża sportowego.

Początki nie były  łatwe.  Nikt nie wiedział co to jest brydż. Ale znalazło się kilkanaście osób, które chciały przekonać się  z czym to się je.

Zaczęliśmy od najprostszych rzeczy. Tzn. od nauki trzymania kart, zabawy nimi  i rozdawania. Nazewnictwo też sprawiało problemy. Potem były gry w grę bezatutową, branie lew. Najtrudniejsze okazało się zrozumienie co to jest atut…

A potem potoczyło się.

Najwytrwalsi uczniowie, którzy dotrwali do momentu, żeby poznać zasady gry  w brydża zostali zaproszenie do Bielska-Białej na turniej przeciwko kadrze województwa śląskiego.  Trochę obawialiśmy się tego pierwszego turnieju. Ale chłopcy osiągnęli sukces. Nie byli ostatni…

Później poszło już  łatwiej. Pierwszy poważny turniej w Katowicach. I sukces! Indywidualnie Adam Schimke i Piotr Wójcik zajęli 3 miejsce w II Katowickim Turnieju Brydżowym Młodzieży szkolnej o Puchar Prezydenta Katowic.

Następnie był  turniej w Chorzowie. W klasyfikacji młodzików  Adam Schimke i Piotr Wójcik w Mityngu Górnośląskim zostali sklasyfikowani na 1 miejscu a Jarek Szymla i Szymon Zmilczak na 3.

Następny sprawdzian to turniej o Mistrzostwo Bielska-Białej. I znowu sukces! Adam Schimke i Piotr Wójcik wygrali ten turniej zostawiając za sobą cała bielską część kadry województwa śląskiego.

Nie pozostało nam nic innego jak zmierzyć się z najlepszymi.  Znaleźliśmy sponsorów i pojechaliśmy na Mistrzostwa Polski Młodzieży szkolnej do Radzynia Podlaskiego. Droga była długa i męcząca. Upał wyjątkowy… Nasze granie już nie takie dobre jak na poprzednich turniejach. Ale nauczyliśmy się jednego. Wiemy ile jeszcze pracy przed nami! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wyjazdu.

Opiekun koła brydża sportowego Jadwiga Bakalarska