W sobotę 2 marca odbyły się eliminacje regionalne do XXI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w I LO im. M. Wadowity w Wadowicach. W gronie 13 uczestników ( wyłonionych 28 lutego br. podczas eliminacji lokalnych) znalazła się Wiktoria Sordyl, uczennica klasy Ip naszego Liceum. Wiktoria dzielnie walczyła o tytuł laureata i zakwalifikowanie się do finału Konkursu, który odbędzie się 8 marca w Katowicach. Wygłosiła 5-minutową mowę na zadany temat: „Dobroć bez odwagi jest niewiele warta”. Trzymali za nią kciuki: Rodzice, Babcia, opiekun – p. prof. Jolanta Szlachetko, Koleżanki i Koledzy ( nie tylko z klasy Ip).

Choć nie znalazła się w gronie laureatów, zasługuje na uznanie i podziw. Jest pierwszą uczennicą naszego Liceum, która znalazła w sobie odwagę, by wziąć udział w tak prestiżowym Konkursie motywującym do pielęgnowania pięknej polszczyzny i kształcącym umiejętności retoryczne. Wiktoria godnie reprezentowała szkołę i zdobyła cenne doświadczenie, które przygotowuje do świadomego uczestniczenia w życiu publicznym. Ma więc za sobą udany debiut.

Pozostaje Jej życzyć sukcesu za rok, aby znalazła się w gronie najlepszych mówców, którzy w nagrodę jadą z wizytą do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.