W dniu 16 marca 2016 r. w Domu Kultury w Kętach odbył się V Festiwal Młodego Aktora. Patronem artystycznym wydarzenia był Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska w Krakowie. W kategorii Wywiedzione ze Słowa wzięła udział uczennica klasy I B – Kinga Kizner. Wystąpiła z monodramem na motywach powieści M. Musierowicz „Ida sierpniowa”. Znakomicie wcieliła się w rolę tytułowej bohaterki i oddała jej złożony, choć niego łobuzerski charakter.

Jury w składzie: pani Jadwiga Grygierczyk – aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, pan Wojciech Czarnota – aktor Teatru Groteska w Krakowie oraz pan Tomasz Sylwestrzak –  aktor Teatru Banialuka przyznało jej III miejsce i zaprosiło na Galę Finałową, która odbyła się 13 kwietnia 2016r.

Wydarzenie otwarł spektakl łączący występy konkursowe wszystkich laureatów. Następnie rozdano nagrody i wyróżnienia najlepszym uczestnikom konkursu. Młodym aktorom wręczyli je patroni wydarzenia: Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar, reprezentant Starosty Oświęcimskiego Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu  Kultury i Sportu – Jerzy Chrząszcz oraz reprezentująca Dom Kultury w Kętach Kierownik Działu Programowo-Animacyjnego pani Małgorzata Kasolik -Piecha.

Gratulujemy Kindze sukcesu i życzymy wielu następnych!