Karol Łanocha, uczeń klasy 3b, wygrał XXXVII Olimpiadę Wiedzy Ekologicznej, uzyskując tytuł Laureata I miejsca. Po prostu jest najlepszy w Polsce!

Udział w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej brał Karol już dwukrotnie. Niestety, zarówno wiosną 2020, jak i wiosną 2021 – zawody, ze względu na ograniczenia covidowe, odbywały się w bardzo zmienionym i ograniczającym możliwości pokazania swojej wiedzy systemie. W tym roku, na szczęście, nic nie spowodowało zmiany formuły zawodów.

Karol pokazał, co potrafi. A potrafi tak dużo, że podczas przygotowań ja – nauczyciel – uczyłem się od Karola. Dzięki Karolu za te lekcje. Karol jest maniakiem ornitologiem, nawet kilkaset metrów, które dzielą jego dom od szkoły, codziennie przemierza z lornetką, by nie przeoczyć żadnego ciekawego ptaka.

Ale nie tylko ornitologia, geografia, dokładniej zoogeografia, dziś niestety niemieszcząca się w kanonie szkolnego programu biologii, jest jego potężną działką wiedzy. O innych przedmiotach nawet nie wspomnę. Warto zapamiętać nazwisko Karola. Za kilkanaście, kilkadziesiąt lat jego autograf może być sporo wart.

 

Maciej Hejnowicz, opiekun Olimpiady