6 lutego w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Patrona. W części pierwszej, poprzedzającej wykład mistrzowski, prawie wszystkie klasy zebrały się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć program artystyczny przygotowany przez klasy I h i II h.

W tym roku organizatorzy zdecydowali się na niekonwencjonalną formę świętowania tej uroczystości. Obchody rozpoczęły się krótką scenką w zabawny sposób obrazującą wywiad ze Stanisławem Wyspiańskim w telewizji śniadaniowej, następnie zorganizowano quiz, w którym brało udział po trzech reprezentantów każdej klasy w składach:

 

III a: Piotr Nycz, Jakub Ring i Nikodem Kijas,

III b: Jan Skudlarski, Filip Gugulski i Alessandro Ferreri,

I p: Tomasz Kucewicz, Julia Jończy i Paulina Gądko,

I m: Szymon Zużałek, Beniamin Waelkens i Łukasz Chwierut,

I g: Karolina Grygierczyk, Natalia Szumowska i Michał Matejko,

IIm: Marzena Rybarska, Wiktoria Babińska i Radosław Kubiś,

IIg: Aleksandra Kocemba, Jakub Matyszkowicz i Grzegorz Laszczak,

IIp: Krystian Kolber, Filip Romik i Łukasz Talar.

 

Quiz składał się z trzech etapów, w których wszyscy uczestnicy musieli wytężyć swoje umysły i ostatecznie wybrać właściwą odpowiedź, aby przejść dalej oraz sięgnąć po zwycięstwo. Do trzeciego etapu weszły trzy klasy. Końcowe rozstrzygnięcie odbyło się w formie trzech pytań otwartych, a odpowiedzi uczestników sprawdzane były przez komisję. W tym czasie mogliśmy posłuchać śpiewu utalentowanej Aleksandry Frysztackiej. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klasa III a, drugie – I m, a trzecie – II p.

Uczniowie mogli popisać się wiedzą o Stanisławie Wyspiańskim, a najlepszej drużynie przysługiwał dodatkowy numerek niepytany dla klasy oraz nagrody książkowe. Mogliśmy także zobaczyć tradycyjne stroje ludowe, które zaprezentowały nam koleżanki prowadzące quiz. Dzięki formie konkursu wszystkim udało się nauczyć czegoś nowego, poszerzyć swoją wiedzę oraz zainteresować się wspaniałą postacią naszego patrona.

 

Zofia Janeczko, kl. Ih