Tak było też z naszą wymianą. Chyba nikt z nas nie spodziewał się tego, jak szybko minie nam czas w gronie naszych przyjaciół z Niemiec. Cudowny tydzień pełen atrakcji wprawił nas w niemałe wzruszenie, kiedy żegnaliśmy się z naszymi partnerami.

W piątek, 10 czerwca, każda z rodzin miała okazję pokazać Niemcom wybrane przez siebie miejsce; nie będę ich opisywać, gdyż lista znacznie wydłużyłaby ten wpis, ale jedynym, co muszę przyznać, to fakt, że uśmiech na naszych twarzach po powrocie utwierdza mnie w przekonaniu że każdy z nas dobrze się bawił.

O godzinie 16 spotkaliśmy się wszyscy razem w szkole i wykonaliśmy wspólnie plakaty przypominające nam o najlepszych miejscach odwiedzonych w trakcie pobytu wymiany niemieckiej.

Po skończonej pracy wykonaliśmy wspólne zdjęcie i pożegnaliśmy ostatecznie naszych przyjaciół. Ta chwila doprowadziła nas do wzruszenia. I mimo iż cieszyliśmy się ze wspólnie spędzonego czasu, po naszych policzkach spływały łzy spowodowane tym, że nadszedł czas rozłąki. Wszyscy bardzo tęsknimy za naszymi kolegami i czekamy na nasz wrześniowy wyjazd do Niemiec.

Nasza przygoda z polsko- niemiecką wymianą jest możliwa dzięki merytorycznemu i finansowemu wsparciu organizacji „ Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży” oraz „Deutsch-Polnisches Jugendwerk.

 

Natalia Pałka