Z wielkim smutkiem przyjęliśmy w dniu 27 stycznia 2022 r. wiadomość o śmierci siostry Urszuli Grzymskiej, naszej serdecznej Koleżanki i Nauczycielki, Naszej Siostry. Siostra Urszula pracowała w Liceum im. S. Wyspiańskiego w latach 2001 – 2009.

Tak ją zapamiętaliśmy.

Odejście bliskich jest dla nas zawsze zaskoczeniem, przychodzi nie w porę. Pozostają wspomnienia, chwile zapisane w czułej pamięci. Była z nami przez wiele lat. Jako siostra Zmartwychwstanka nosiła krzyż, na odwrocie którego jest hasło PER CRUCEM ET MORTEM AD RESURRECTIONEM ET GLORIAM – PRZEZ KRZYŻ I ŚMIERĆ DO ZMARTWYCHWSTANIA I CHWAŁY. Słowa te przypominają, że zmartwychwstając, każdego dnia rozstajemy się z tym, co w nas słabe i grzeszne. W tym Siostra Urszula dostrzegała radość chrześcijaństwa i nadzieję, którą niesie. Taką Ją pamiętamy, radosną, pełną humoru i optymizmu. Zawsze, w każdym czasie, mogliśmy liczyć na Jej pomoc, wsparcie w chwilach trudnych i tych najtrudniejszych, ostatecznych, gdy odchodzili nasi najbliżsi. Pracowała z młodzieżą, pokonując z sukcesem bariery pokoleniowe. Umiała znaleźć wspólny język ze swoimi uczniami, nie narzucając im niczego, dając możliwość poznania i wyboru. Pozostanie w naszej pamięci jako osoba pełna ciepła, uśmiechu, wyjątkowej kultury, szacunku dla każdego.

Będzie nam Ciebie brakowało…

Msza św. w intencji siostry Urszuli Grzymskiej zostanie odprawiona we wtorek 1 lutego w kościele NSPJ w Kętach o godz. 18.00.