W tym roku szkolnym pomimo trudności związanych z pandemią i nauczaniem zdalnym udało nam się uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach z matematyki –  w chmurze.

Nasza szkoła, nawiązując współpracę z AGH, zorganizowała cykl spotkań z dr. Żywomirem Dinewem, który wyjaśniał nam zagadnienia z zakresu niedziesiątkowych systemów liczbowych, sum, kongruencji oraz rekurencji. Część z nas wiąże swoją przyszłość z matematyką, zatem z wielkim entuzjazmem czekaliśmy na każde kolejne zajęcia. Naszym zdaniem spotkania w chmurze nie tylko poszerzyły naszą wiedzę z matematyki i zwiększyły szanse na dostanie się na wymarzone kierunki studiów, ale przede wszystkim pokazały, z czym przyjdzie nam się zmierzyć w niedalekiej przyszłości. Uczestnicząc w wykładach, już teraz mogliśmy poczuć się trochę jak studenci.

Druga część zajęć odbywała się stacjonarnie lub online i prowadził ją nasz nauczyciel matematyki. Na tych zajęciach rozwiązywaliśmy zadania i ćwiczyliśmy zagadnienia poznane podczas wykładów. Jedni mówią, że zdalne nauczanie to stracony czas, my myślimy inaczej. Nam udało się rozwinąć skrzydła.