16 maja 2022 r. odbyły się nasze ostatnie zajęcia z Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Przez kilka miesięcy, w niemal każdy poniedziałek, łączyliśmy się online z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, by poszerzać swą wiedzę na temat języka angielskiego, a także krajów, w których jest on używany.

Nasze spotkania podzielone były na trzy bloki. W każdym z nich uczyliśmy się nowych rzeczy, które z pewnością nie tylko uzupełnią wiedzę zdobywaną podczas lekcji, ale i pozwolą nam na lepsze zrozumienie innych kultur oraz zachęcą do dalszego ich zgłębiania. Nauka w takiej formie bardzo się nam spodobała. Były to nie tylko wykłady, ale i zajęcia praktyczne, mogliśmy więc poczuć się troszkę jak prawdziwi studenci. Wisienką na torcie był nasz wyjazd na piękną, bardzo nowoczesną uczelnię w Tarnowie, gdzie, już nie online, ćwiczyliśmy właściwą wymowę angielskich spółgłosek i samogłosek. Warto także wspomnieć, że w czasie trwania całego projektu korzystaliśmy z nowoczesnych technologii jak np. tablicy multimedialnej, czy tabletów, które mieliśmy do swej dyspozycji i które wciąż są aktywnie wykorzystywane w naszej szkole.

Podsumowując, jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni, że mogliśmy uczestniczyć w zajęciach, które pozwoliły nam wyjść poza typowe nauczanie lekcyjne oraz uzupełniły naszą wiedzę o tematy, których zazwyczaj nie realizujemy w klasie. Dały nam one nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim pozwoliły utrzymać naszą motywację do nauki na wysokim poziomie. Chcieliśmy tutaj podziękować mgr Annie Stefanowicz – Kocoł, dr. Grzegorzowi Nawrockiemu i dr. Grzegorzowi Cebratowi za pokazanie nam, że uczenie się języka to nie tylko nauka słownictwa czy gramatyki, ale m. in. poznawanie różnic kulturowych, czy ćwiczenie właściwej wymowy tak, by umożliwić płynną komunikację oraz np. nikogo nie urazić.

Za ciekawe, merytoryczne zajęcia i podzielenie się z nami wiedzą jeszcze raz serdecznie DZIĘKUJEMY

Chmurowicze