Od początku roku szkolnego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie Małopolskiej Chmury Edukacyjnej z języka angielskiego. Spotkania, które odbywały się poniedziałki, prowadzone były przez wykładowców z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Na zajęciach łączyliśmy się z profesorami z tej uczelni i nabywaliśmy nowej wiedzy.

Uczyliśmy się m. in. o wymawianiu samogłosek w języku angielskim, o odmianach języka angielskiego, które występują na Wyspach Brytyjskich, o językach szkockim i irlandzkim, a także o różnicy między kulturą a językiem i potencjalnych problemach w komunikacji międzykulturowej.

Podczas zajęć mieliśmy dostęp do tabletów, na których mogliśmy rozwiązywać zadania udostępniane nam przez wykładowców z Tarnowa. Spotkania miały formę zarówno wykładów, jak i ćwiczeń, na wiele zadań musieliśmy odpowiadać słownie, na przykład podczas ćwiczeń właściwej wymowy.

Przez cały okres zajęć mieliśmy okazję do poznania informacji, które wybiegają poza program szkoły średniej. Była to szansa na rozwinięcie naszej pasji do języka angielskiego oraz do przygotowania się na dalszą naukę tego języka. Obecnie wyczekujemy na kolejne – niestety już ostatnie w tym roku – zajęcia.

Józef Żmudka, kl. 3d

mche język angielski

mche język angielski

mche język angielski

mche język angielski

mche język angielski