,,Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić” – J. Menander

14 października br. o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością zaszczycił nas starosta Marcin Niedziela. W uroczystościach towarzyszyli mu: wicestarosta Paweł Kobielusz, członkowie zarządu powiatu Grażyna Kopeć i Jerzy Mieszczak oraz sekretarz powiatu Beata Chmielowska.
Na początku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym ślubowaniu. Następnie zebrani wysłuchali przemówień pani Dyrektor, pana Starosty oraz Przewodniczącej Rady Rodziców, w których złożyli oni życzenia nauczycielom oraz wyrazili nadzieję, że wysoki poziom kształcenia w “Wyspianie” pozwoli kolejnym rocznikom absolwentów na odnoszenie sukcesów w dorosłym życiu. Jak podkreślił pan Starosta, odwołując się do myśli Menandera, wiedza zdobyta z liceum towarzyszy człowiekowi zawsze i pomaga osiągać najwyższe cele.

Finałem uroczystości było przedstawienie, przygotowane przez klasę IIp. Dzięki niemu poznaliśmy między innymi historię pierwszych obchodów Dnia Nauczyciela, a także przekonaliśmy się, czy ankietowani uczniowie naszej szkoły przyjęliby propozycję pracy w zawodzie nauczyciela. Niestety znaczna większość odpowiedziała przecząco, podkreślając w swoich wypowiedziach, jak trudnym jest zadanie kształtowania osobowości młodych ludzi.

Weronika Oboza Id