14 listopada w Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie VII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazła się uczennica naszego licem, Agnieszka Okrzesik z klasy 2m, która przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem pana Marka Cisińskiego.

Konkurs ten jest organizowany już od 2013 roku i cieszy się popularnością zarówno wśród klas szkoły podstawowej, jak i w liceach ogólnokształcących. Wzięcie udziału w dyktandzie daje możliwość zgłębienia historii, a także zachęca do refleksji nad językiem ojczystym. Teksty tworzone przez Stowarzyszenie Polonistów mówią o ważnych postaciach oraz wydarzeniach, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez Polskę.

Organizatorami VII Dyktanda Niepodległościowego są Fundacja „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ. Patronat honorowy sprawuje Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Małopolski Kurator Oświaty. Konkurs przeprowadzono w sześciu województwach: małopolskim, dolnośląskim, lubelskim, podkarpackim, śląskim i świętokrzyskim.