14 lutego przy okazji święta Walentynek w Wyspianie miał miejsce niecodzienny koncert muzyki flamenco. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wsłuchać się w rytmiczny pokaz instrumentów, poznać folklor andaluzyjskich Cyganów oraz poczuć gorące hiszpańskie klimaty. Oprócz fantastycznej muzyki kwartet „Flamenco” z Łódzkiego Biura Koncertowego „Wirtuoz” wzbogacił wiedzę uczestników widowiska o ciekawostki ze świata muzyki. Przybliżona została nam pokrótce historia kastanietów, Cajόnu – czyli skrzyni perkusyjnej oraz gitar. Przedstawiono również kilka stylów grania na gitarze (jest ich ponad 40).

Przyjemną atmosferę koncertu podkreślił profesjonalny występ tancerki flamenco, która zaprezentowała imponujące umiejętności taneczne. Jej pokaz z udziałem różnokolorowych wachlarzy, chusty oraz kastanietów na długo zostanie wszystkim w pamięci. Ponadto wybrańcy spośród uczniów naszej szkoły mogli śmiało dołączyć do zespołu na scenie i nauczyć się podstaw tańca czy też spróbować gry na instrumentach. Dla chętnych przygotowano kilka układów, między innymi do tango i rumby. Znawcy popularnych melodii mieli możliwość wygrania nagród w konkursach na odgadnięcie tytułu danego utworu.
W repertuarze znalazły się takie hity jak „Bamboleo” i „Desperado” oraz improwizacje z „Różowej Pantery” czy „Koziołka Matołka”. Publiczność mogła bezpośrednio brać udział w koncercie, klaszcząc oraz przytupując energicznie do rytmu. Atmosfera tego romantycznego i wesołego dnia była
wyjątkowa. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele po zakończonym koncercie wyszli z sali z uśmiechami na twarzach, nucąc hiszpańskie piosenki.