13 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Beaty Tobijasiewicz i Pani Dyrektor Grażyny Kowalskiej wybrali się na Dzień Otwarty Instytutu Sztuki w Cieszynie.

Po przybyciu wszyscy udaliśmy się do sali konferencyjnej, gdzie odbyła się inauguracja Dnia Otwartego oraz uroczyste podpisanie umowy o objęciu naszego Liceum patronatem naukowym Uniwersytetu. Krótkie przemówienie wygłosił dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek – prorektor ds. kształcenia studentów.

Następnie nasza grupa udała się na wybrane wcześniej warsztaty na Wydziale Projektowania Gier i Przestrzeni Wirtualnej. W większości wzięliśmy udział w zajęciach: projektowanie 3D,albo conceptual-art. Zajęcia z projektowania grafiki 3D prowadzone były na bardzo dobrym sprzęcie komputerowym, nauczyliśmy się więc obsługiwać profesjonalne programy graficzne.

Pod opieką doktorantów zostaliśmy oprowadzeni po Instytucie i pracowniach artystycznych np. malarskiej czy rzeźbiarskiej. Szczególnie ciekawa dla mnie była pracownia ceramiki artystycznej, gdzie dowiedzieliśmy się wielu szczegółów dotyczących odbywających się tam zajęć. Nasza przewodniczka pokazała przykładowe prace studentów, co było bardzo inspirujące.

Podczas pobytu w Instytucie, znalazł się też czas na odwiedzenie przytulnego, uczelnianego bufetu.

Wycieczka była ciekawa i chętnie wybierzemy się tam ponownie.

Justyna Bębenek