6 marca klasa Im wraz z p. Nycz i p. Tobijasiewicz udała się na wykład pt. “Narkotyk prowadzi do śmierci”. Prelekcja odbyła się w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej.

Spotkanie prowadzone było przez trzy osoby, które chciały przybliżyć zgromadzonym problem, jakim jest produkcja, rozprowadzanie oraz zażywanie środków odurzających. Na początku pani psycholog Iwona Kubiak opowiedziała o rodzajach narkotyków oraz ich działaniu na ludzki organizm. Zebrani w auli zobaczyli filmik pokazujący skutki zażywania tzw. “krokodyla”, narkotyku silnie szkodzącego naszym tkankom. Materiał zaszokował wszystkich obecnych i prawdopodobnie skutecznie zniechęcił do wszelkich eksperymentów z substancjami odurzającymi.

Następnie wypowiadał się naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, podinspektor Mariusz Kuliński. Przedstawił on szokujące statystyki dotyczące działalności narkotykowej na terenie Polski oraz województwa śląskiego. Na koniec wykładu prokurator Przemysław Piątek opowiedział uregulowaniach prawnych dotyczących środków odurzająch. Wiele osób z pewnością nie zdawało sobie sprawy z tego, że również rozprowadzanie narkotyków bez korzyści majątkowych, jak i świadomość, że ktoś w pobliżu zażywa narkotyki za twoim przyzwoleniem, również podlega karze.

Spotkanie  z pewnością poszerzyło wiedzę uczniów w tym zakresie i uświadomiło, jak wielkim problemem, zarówno w świetle prawa jak i naszego zdrowia, są narkotyki.

Daniela Wawrzyniak, klasa I m