W czwartek 13 września rozpoczęliśmy w naszej szkole cykl spotkań licealistów z absolwentami. Dzięki niemu obecni uczniowie będą mieli okazję skorzystać z doświadczeń starszych kolegów w planowaniu swojej ścieżki  edukacyjnej i zawodowej. Tym razem uczniowie klas I m i I g spotkali się z absolwentem “Wyspiana” z roku 2003, Piotrem Palką, który podzielił się z nimi własnymi doświadczeniami. Przekazał młodszym kolegom swe rady na dorosłe życie, które  jego zdaniem są jednocześnie proste i skuteczne. Zaleca bowiem rezygnację z wszelkich roszczeń do świata, intensywną pracę nad sobą, aktywność oraz ograniczenie do minimum narzekania. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej radzić sobie z przeciwnościami losu i osiągnąć sukces w życiu, niekoniecznie kojarzony z milionami dolarów.
Dzięki temu spotkaniu pierwszoklasiści mieli okazję do głębszej refleksji na temat własnych planów oraz działań zmierzających do ich realizacji.