W czwartek 25 stycznia uczniowie klasy 1g i 1m udali się do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej na spektakl „Makbet”. Była to reżyserska interpretacja szekspirowskiego dramatu zrealizowana według pomysłu Grzegorza Suskiego.

Sztuka zachwyciła wszystkich w każdym niemal aspekcie – od gry aktorskiej, przez scenografię aż po efekty specjalne. Najbardziej widowiskowa jest scena wyłaniających się z mroku wiedźm, które śpiewają i tańczą w rytm porywającej muzyki. Na alpinistycznej linie królowa czarownic-Hekate zjeżdża i w oparach dymu wisi nad tańczącymi wiedźmami. Sam pomysł przedstawienie czarownic nie jako odrażających stworów z piekła rodem, a niezwykle powabnych kobiet wydaje się dodatkowym smaczkiem tego spektaklu.
Ciekawym rozwiązaniem scenograficznym było kręcące się koło, do którego wpadały głowy ludzi zabitych przez samego Makbeta albo z jego rozkazu. I koło to ciągle się toczyło. Bo uleganie żądzom prowadzi do ciągłych zabójstw. Te dokonane przez Makbeta nie są niestety ostatnimi, dlatego reżyser zakończył spektakl sceną sugerującą, że niedługo dojdzie do uwolnienia ciemnych stron u innych postaci.

Całe przedstawienie dobrze oddawało klimat dzieła Szekspira, odkrywając po raz kolejny magię teatru. Dlatego uczniowie czekają na kolejne podobne wydarzenia, w których odkryją zagadki ludzkiej natury.