W piątek 14 września uczniowie klasy 3A wzięli udział w spotkaniu rozpoczynającym cykl wystaw obrazów pani Kai Dudek pod tytułem „ Świat tkaniną kreowany”. W trakcie spotkania mogliśmy podziwiać zarówno obrazy pani Kai, jak i zdjęcia innych prac. Artystka opowiadała o swoich życiowych pasjach związanych z twórczością plastyczną. W jej przypadku wszystko zaczęło się od udziału w międzynarodowym konkursie na „Najpiękniejszy sweter świata”. Potem powstawały kolejne dzieła wykonywane różnymi technikami. Artystka malowała swój świat, haftując obrazy na płótnie, wyszywając ze skrawków materiałów na poduszkach i narzutach. Następnie pojawiły się piękne kolaże wykonane unikatową techniką przy użyciu tkanin i skór.

Każdy z uczniów miał wiele pytań, na które otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi. Pani Kaja dzieliła się swoją wiedzą i ciekawymi spostrzeżeniami. Ze spotkania wyszliśmy bogatsi o wiele przemyśleń i pomysłów. Ta wizyta zainspirowała nas i umocniła w przekonaniu, że warto mieć hobby.

Martyna Oczko

Julia Furtak