Wydarzenia gimnazjum

10 października uczniowie klas 3A i 3B gimnazjum udali się do Domu Kultury, gdzie odbyły się zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej KinoSzkoła. Wydarzenie rozpoczęło się pokazem slajdów, który wprowadził nas w przesłanie później obejrzanego filmu. Prowadzący rozmawiał z nami na temat sukcesu: jakie są jego definicje, jak człowiek postrzega sukces oraz czym on może być dla każdego z nas. Przytoczył  przykłady wielkich gwiazd (takich jak Elvis Presley czy Whitney Houston), by uświadomić nam, że sławne postacie, które widzimy jako ludzi sukcesu, same się za takie nie uważały. Uświadomiło nam to, że sukces w postaci ogromnej sławy może zniszczyć człowieka.

Więcej…

W piątek 14 września uczniowie klasy 3A wzięli udział w spotkaniu rozpoczynającym cykl wystaw obrazów pani Kai Dudek pod tytułem „ Świat tkaniną kreowany”. W trakcie spotkania mogliśmy podziwiać zarówno obrazy pani Kai, jak i zdjęcia innych prac. Artystka opowiadała o swoich życiowych pasjach związanych z twórczością plastyczną. W jej przypadku wszystko zaczęło się od udziału w międzynarodowym konkursie na „Najpiękniejszy sweter świata”. Potem powstawały kolejne dzieła wykonywane różnymi technikami. Artystka malowała swój świat, haftując obrazy na płótnie, wyszywając ze skrawków materiałów na poduszkach i narzutach. Następnie pojawiły się piękne kolaże wykonane unikatową techniką przy użyciu tkanin i skór.

Każdy z uczniów miał wiele pytań, na które otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi. Pani Kaja dzieliła się swoją wiedzą i ciekawymi spostrzeżeniami. Ze spotkania wyszliśmy bogatsi o wiele przemyśleń i pomysłów. Ta wizyta zainspirowała nas i umocniła w przekonaniu, że warto mieć hobby.

Martyna Oczko

Julia Furtak


W piątek 27 kwietnia uczniowie klasy 3c uczestniczyli w akcji sprzątania Ziemi. Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 r. jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Razem z naszym wychowawcą wybraliśmy się do lasu, nad rzekę Sołę, aby sprzątać śmieci znajdujące się w wyznaczonym dla nas obszarze. Spędziliśmy czas bardzo aktywnie, ale co najważniejsze - pożytecznie. Akcja była dosyć męcząca, lecz udało nam się posprzątać wszystkie śmieci, które znajdowały się w okolicy. Wróciliśmy do szkoły zmęczeni, lecz spełnieni - z myślą, że zrobiliśmy coś pożytecznego dla naszej planety.

Erica Crescente

05.04.2018 r. miłośniczki książek z klasy 3b pod opieką prof. Joanny Podwiki odwiedziły przedszkole nr 9 w Kętach. Celem tego wyjścia było przeniesienie dzieci w świat baśni i opowiadań oraz zachęcenie przedszkolaków do wspólnych zabaw.

Więcej…

9 marca 2018 roku uczniowie klasy 2a pod opieką prof. Sylwii Kusak oraz prof. Krystyny Bogacz uczestniczyli w interesujących warsztatach w Akademii Techniczno - Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Więcej…