22 maja 2013 r. odbyła się XIX edycja Krakowskiego Konkursu Fizycznego organizowanego przez Zakład Dydaktyki Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Ten prestiżowy dla fizyków województwa małopolskiego konkurs w tym roku odbywał się pod hasłem „Ruch, siły, energia” i sprawdzał głównie umiejętności analizowania obserwowanych zjawisk fizycznych oraz szacowania niepewności pomiarowych. Jak co roku w tej rywalizacji uczestniczyli uczniowie naszej szkoły – zgodnie z regulaminem były to dwie osoby. Ich udział zakończył się sporym sukcesem, bowiem Franciszek Grunwald zajął 2 lokatę, zaś Piotr Zmilczak uplasował się na 7 miejscu. Obydwaj laureaci oprócz nagród rzeczowych otrzymali zaproszenie na warsztaty naukowe organizowane przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Obu uczestnikom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w innych konkursach.

mac