Tradycyjnie w połowie stycznia Portal Edukacyjny „Perspektywy” ogłosił Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2018. W ten sposób wśród wielu szkół średnich wyróżnione zostały te, których efekty pracy widoczne są dzięki bardzo dobrze zdanym maturom oraz sukcesom w olimpiadach przedmiotowych. Jubileuszowy (bo XX) ranking to dla „Wyspiana” kolejny powód do dumy, gdyż otrzymaliśmy zaszczytny tytuł Srebrnej Szkoły 2018”. Potwierdziliśmy w ten sposób przynależność do najlepszych szkół w Polsce, bowiem również w latach poprzednich otrzymywaliśmy Znak Jakości Szkoły. Jak piszą na stronie Perspektyw, zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów oraz ich rodziców, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania. Wyspian” swoją wieloletnią obecnością w rankingu pokazuje, że proces nauczania przebiega u nas harmonijnie, zaś uczniowie mogą rozwijać uzdolnienia, pogłębiać zainteresowania i kreślić plany życiowe. A do tego właśnie powołana jest szkoła średnia.

Twórcy Rankingu Perspektyw za jeden z celów swojego przedsięwzięcia uznali pomoc uczniom ostatnich klas gimnazjów oraz ich rodzicom w znalezieniu najlepszej szkoły. Niewątpliwie obecność „Wyspiana” czołówce tego zestawienia, podpowiada, że właśnie u nas warto kontynuować naukę.